Georgia O'Keeffe

Georgia O'Keeffe

15 Kasım 1887’de Amerika’da doğdu. 1905'te, formal sanat eğitimine Chicago Sanat Enstitüsü Okulunda başladı.

Giorgio de Chirico

Giorgio de Chirico

1909-1919 arasında imza attığı “fizikötesi dönem” eserleriyle ve yarattığı duygu atmosferiyle tanındı. Bu dönemin başlarında, İtalya’nın yarattığı etkiyle, parlak Akdeniz güneşiyle yıkanan kent manzaralarını konu aldı.

Grazyna Federico

Grazyna Federico

Grazyna Federico (d. 1956; Krakow, Polonya) ,Polonya asıllı Alman ressamdır. Çocukluk hayali sanatçı olmaktı. 1973’te ailesiyle birlikte Alm

Gül Derman

Gül Derman

1948 yılında İstanbul’da doğdu. 1962 yılında, Arnavutköy Amerikan Kız Kolejinden mezun oldu. 1971’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Resim Bölümü Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesinden lisans diplomasını aldı.

Güleser Aydın Yeşilyurt

Güleser Aydın Yeşilyurt

23 Ocak 1957 tarihinde doğdu. Türk ressam. Manzara ve natürmprt tarzında gerçekçi anlayışta resimler çizmektedir.

Gülseren Südor

Gülseren Südor

1945 yılında, Ordu’da doğdu.1965 yılında Kadıköy Kız Lisesini bitirdikten sonra, 1970 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesinden mezun oldu.

Gülsün Karamustafa

Gülsün Karamustafa

2 Aralık 1946’da Ankara'da doğdu. Babası, radyo spikeri Hikmet Münir Ebcioğlu’dur. Liseyi Ankara Kolejinde okudu. Lise yıllarında ressam Eşref Üren, Turgut Zaim ve Selva Tamkan resim öğretmenleri oldu, onun resim çalışmalarını desteklediler.

Gürkan Coşkun

Gürkan Coşkun

1960’larda Türk toplumunun insan görünümlerini karmaşık ve kalabalık gruplar halinde ele alarak; toplumsal eleştiri, psikoloji ve gerçekçiliğe açık bir anlatım ve fantastik bir yönelimle resmetti.

Güzin Duran

Güzin Duran

8 Ekim 1898 tarihinde İstanbul'da, dedesi hattat Hacı Yahya Hilmi Efendi'nin Süleymaniye'deki evinde doğdu.