Servet Beki

1968 Bingöl Merkez Ilıcalar Içpınar Köyünde doğdu. Aslen Bingöl Merkez Çukurca köyündendir. İlk ve Orta Öğrenimini Bingöl’de, Lise Öğrenimini Kayseri Merkez Sümer Lisesinde tamamladı. 1994 – 2008 yılları arasında Bingöl Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Beki, Bingöl Platformu Üyesi, Bingöl Spor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu, Bingöl Sempozyumu Sekreterliği, Ermenilerce Katledilmiş Mağdurlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Kent Girişim Derneği 2. Başkanı gibi Sivil Toplum Kuruluşu ve Demokratik Kitle Kuruluşların da görev almıştır.

Mektup, Mektep, Anadolum, Yenigün Dergilerinde, Bingölx, Bingöltv, İnternet Haber sitelerinde Bingöl Ekpres ve Bingöl Olay Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. “Siyasette Teşkilat Nedir? Teşkilatçı Kimdir?” adlı makalesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almıştır. Yerel bir gazetenin yaptığı “En İyiler” adlı ankette 2005 yılının “En Başarılı Kurum Müdürü” ünvanı, Anadolu Belediyeler Birliği, Mahalli İdareler Genel Başkanlığı, Mahalli İdareler Derneği gibi birçok Sivil İnsiyatif’ten ödül almıştır. Servet Beki evli ve iki çocuk babasıdır.