Ayşe Hatun Önal

Ayşe Hatun Önal

29 Temmuz 1979 Adana doğumlu. Manken, aktris ve pop müzik şarkıcısı.

 

Adana Borsa Lisesi’den mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandı. İş hayatına, üniversite yıllarında özel bir şirketin halkla ilişkiler sorumlusu olarak başlangıç yapan Önal, ikinci sınıftan sonra hayallerini gerçekleştirmek arzusuyla eğitimine son verdi.

 

1999 yılında Kanal D’nin düzenlediği Miss Turkey yarışmasında Türkiye birinci güzeli seçildi ve mankenlik hayatına başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra Can Gürzap’tan diksiyon dersleri alarak özel bir kanalda sunuculuk yaptı.

 

En büyük hayali olan müzik dünyasına 2004 yılında “Sonunda” adlı Universal Müzik etiketi taşıyan albümü ile girdi. Murat Küçük yönetmenliğinde ilk klibini ‘Çeksene Elini’ye çekti. Şarkı sözleri, elektronik altyapısı ve standartların üstündeki klibiyle bir hayli dikkat çekti. Klibi çektikten kısa bir süre sonra plak şirketinin kapanmasıyla uzun bir ara verdi.

 

Tam 4 yıllık bir aradan sonra Sony BMG’den ikinci albümü “Sustuysam”ı 2008 Nisan ayında yayınlandı. Albümün ilk videosunda yine Murat Küçük’le çalıştı ve ilk single ‘Kalbe Ben’ oldu. Şarkı ve klip kısa bir zaman içinde yoğun bir ilgi gördü ve en çok çalınan şarkılar arasına girmeyi kısa bir zamanda başardı.