Taner Özsoy

Taner Özsoy

Taner Özsoy, 1973 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ordu’da tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. 1993 yılında Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Türk Halk Müziği Bölümünü kazandı. Beş yıllık eğitimin sonunda 1998 yılında mezun oldu. Konservatuar yıllarında kurduğu Anadolu Ekspresi ile Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde birçok konserler verdi.
  

 Anadolu Ekspresi ile ilk albüm çalışmasını 1999 yılında yaptı. Daha sonra ikinci albüm çalışması olan "Gül Bakışlım" 2003 yılında piyasaya çıktı. Hüseyin Turan ve Gülay gibi usta yorumcularında yer aldığı albüm beğeni topladı. Anonim türkülerin yanı sıra kendi bestelerini de başarıyla yorumlayan sanatçı 2005 yılında yine Seyhan Müzik etiketiyle “Türkü Yaktım” isimli üçüncü albümünü müzik severlerin beğenisine sundu.

 

"Anadolu Ekspresi" ile müzik çalışmalarına devam eden "Taner Özsoy" bugünlerde yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

 

"Taner Özsoy 2008" adını taşıyan yeni solo albümünün kayıtlarını bitiren sanatçı kendi bestelerinden ve anonim türkülerden oluşan albümünü müzik severlerin beğenisine sunuyor.

 

Başarılı sanatçı konser çalışmalarının yanı sıra Kocaeli’nde TV 41’de yayınlanan kendisinin hazırlayıp sunduğu “Taner Özsoy’la Mavi Beyaz” adlı canlı müzik programı ile müzik severlerle buluşuyor.