Seray Sever

27 Şubat 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu. Üniversite yıllarının başında Neşe Erberk ile görüşen Seray Sever, 1990 yılında Kahraman Afyonoğlu’ndan gelen teklif üzerine TRT’de "Popstar" isimli müzik eğlence programının sunuculuğunu üstlendi. Mustafa Mayadağ’ın yönetmenliğinde gerçekleşen program üç yıl sürdü.

1995 yılında Mirkelam’ın Tavla, Emel Müftüoğlu’nun da Hovarda klibinde rol aldı. 1997 yılında, Atv’de "Sabah Şekerleri" programını sunmaya başladı. Daha sonra Erhan Yazıcıoğlu ile “Seç Bakalım”, Orhan Boran’la "Atv’de Pazar" ve Show TV’de yayınlanan, yönetmenliğini Uğur Aksay’ın yaptığı "Şans Kapıyı Çalınca" adlı yarışma programında görev aldı.

2002 yılında, Show TV’de yayınlanan ve büyük ilgi çeken dizi film “Dadı"da başrolde oynadı. Aynı yıl, Show TV’de yayınlanan "Ev Hali" isimli dizi, Atv’de "Aşk Olsun" isimli program, "Dolunay Katili" isimli tiyatro oyunu ve pek çok reklam filminde oynadı. Daha sonra, 2002 yılının Aralık ayında "O Şimdi Asker" isimli sinema filminde rol aldı.

2003 yılında, “Kurtlar Vadisi" isimli dizinin ilk 20 bölümünde oynadı. Ayrıca, TRT’de "Esir Şehrin İnsanları" ile Show TV’de "Krypton" isimli yarışma programda yer alan Seray Sever, Kanal D’nin "Popstar" isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı.

2004 yılında Kanal D’de "Turkstar", Atv’de "Ünlüler Çifliği", Star TV’de "Tatil Aşkları", Birol Güven’in "Çocuklar Ne Olacak" isimli dizisi ve Hakan Yılmaz ile birlikte "Sevgili Karım" adlı tiyatro oyununda rol aldı.

2005 yılında Atv’de "Ünlüler Çiftliği", Star TV’de Yasemin Yalçın ile "AB’nin Yolları Taştan" isimli dizi, Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini yaptığı "Banyo" isimli sinema filminde rol aldı.

Beş yıl boyunca Cosmopolitan dergisinde "Seray Sever’le Baş Başa" köşesinde röportajlar yaptı. Ali Atıf Bir ile birlikte, Cine 5’de, her akşam canlı yayınlanan "Başka Yerde Yok" programını sundu.

2006 yılında Ali Atıf Bir, Şoray Uzun ve Savaş Ay ile birlikte Star TV’de "Stüdyo 4" isimli magazinin ve güncel olayların tartışıldığı bir sohbet programında yer aldı. Aynı sezon Hakan Yılmaz ve Şebnem Dönmez ile başrolünü paylaştığı TGRT’nin son dizilerinden “Erkeksen Seyret”te rol aldı.

2007 yılında Türkmax’ta "Seray Sever’le Erkekler" ile Atv de Metin Şentürk ile birlikte "Sabahın Körü" programlarını sundu. 2007-2008 sezonunda ise yine Türkmax’ta Oktay Kaynarca ile birlikte yönetmenliğini Birkan Uz’un yaptığı haftanın üç günü yayınlanan "Her Şey Dahil" adlı talk show programını sundu.

2008 yaz sezonunda Kanal 1’de başlayıp Kasım 2009’da Fox TV’de sona eren “Yalancı Romantik"te Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu ile birlikte; ayrıca 2009’un Şubat ayında başlayıp Kasım ayında sona eren “Sıkı Dostlar" isimli dizide Haluk Bilginer, Nez ve Özkan Uğur ile birlikte rol aldı. TürkMax’ta yayınlanan “Sen Harikasın" isimli dizinin yapımcılığını üstlendi.