Pussycat Dolls

Pussycat Dolls

Pussycat Dolls, 1995 yılında Christina Applegatein garajında küçük bir dans grubu olarak ortaya çıktı. Grup üyeleri: Nicole Scherzinger (Vokal-2003 Amerikan Popstar yarışması birincisi Edens Crushin solisti), Kimberly Wyatt, Carmit Bachar, Jessica Sutta, Melody Thornton ve Ashley Robertsdan oluşuyor. Grubun yaratıcısı koreograf Robin Antindir. Bir süre sonra Christina Applegatein önerisiyle Johnny Deppin sahibi olduğu The Viper Room kulübünde çıkmaya başladılar. Bir gün provalarını izleyen Johnny Depp, İşte ben bunun için bir kulüp aldım der ve başarılarını onaylar. Pussycat Dolls; 1995-2001 yılları arasında Los Angelesta The Viper Room, 2002 yılında da The Roxyde sahneye çıktı.

 

İlk albümleri ‘PCD 2005te çıktı. Albümün ilk single çalışması ‘Dont Cha İngiltere Single Listesinde ilk sıraya yükseldi. Albümden çıkan ikinci single ‘Stickwitu Top 40a girdikten bir ay sona, Top 10, iki ay sonra da İngiltere Single Listesinde birinci sıraya yerleşti. Albüm altın plak alırken, aynı zamanda Billboard Müzik Ödüllerinin de sahibi oldu. Yine aynı yıl ‘Dont Cha ile İngiltere Smash Hitsde Yılın En İyi Videosu ödülünü aldı.

 

Bir çok ünlü Pussycat Dolls ile şovlarında sahne aldı. Bunlardan bazıları Christina Aquilera, Pamela Anderson, Kelly Osbourne, Pink, Britney Spears, Carmen Electra ve Gwen Stefani gibi isimler bulunmaktadır.

 

Pussycat Dolls, ilk kuruluş yıllarında taklit ve danslardan oluşan başarılı revü şovları yaptı ve zamanla gerçek bir müzik grubuna dönüşerek uluslararası üne kavuştu. Birçok dergide, MTV ve VH1da, reklam kampanyalarında ve filmlerde yer aldı. Grup 2004 yılında MTV Asya Ödüllerinin açılışını yaptı. Son olarak MTV Hits İngiltere, Pussycat Dollsu Destinys Child ve Spice Girlsün de önünde En İyi 10 Kadın Grubu listesinde bir numara olarak açıkladı.