Panic! at the Disco

Panic! at the Disco

Panic! At The Disco, Las Vegaslı synth-punk grubudur. Çocukluk arkadaşı Ryan Ross(gitarist) ve Spencer Smith(davulcu) tarafından Las Vegas’da kurulan rock grubu, ‘Blink-182’ şarkılarını farklı gruplarla yorumlayarak müzik hayatlarına başladılar.  İsimlerini ‘Name Taken’ grubunun parçası ‘Panic’ten alan ikili, Brent Wilson(basçı), Brendon Urie(vokalist)’ ve Jon Walker’ı da gruba dahil ederek ilk albümleri için çalışmaya başladı.   

2005 yılında ‘A Fever You Can’t Sweat Out’ adlı ilk albümlerini çıkartan Panic! At The Disco, Amerika listelerine başarılı bir giriş yaptı ve kendini tanıttı.  ‘I Write Sins Not Tragedies’, ‘But It’s Better If You Do’  ve ‘Lying Is The Most Fun A Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off’ şarkıları albümün öne çıkan şarkıları oldu. Albüm sonrası çıktıkları turne ile de hayran kitlesini arttıran grup, 2006 MTV Video Müzik Ödülleri’nden ‘I Write Sins Not Tragedies’ şarkısının video klibi ile ‘Yılın En İyi Video Klibi’ ödülünü kazandı.

Panic! At The Disco 2006’da ‘Live Sessions’ adlı EP’yi yayınladı. Bu albümde şarkılarının akustik versiyonlarına yer verdiler.