Merih Akalın

Merih Akalın

1955 yılında Eskişehir'de doğdu. Eskişehir Yeni Koleji'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya ve Klasik Arkeoloji bölümünü bitirdi. Aynı zamanda Bizans Sanatı, İlkçağ Tarihi, Psikoloji ve Pedagoji sertifikalarını tamamladı.

Hürriyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu yarışmada Türkiye 3. güzeli seçildi. Comitée Français d’Elégance’ın davetlisi olarak Fransa, Almanya, Belçika’da Uluslararası mankenlerle ünlü Maison’ların Haute Couture defilelerine katıldı. 1975’de kurulan Başak Gürsoy Mankenlik Ajansında, yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda onbeş yıl çalıştı.

1984’de Haldun Dormen’in “Hotel Paradiso” oyununda rol aldı. Gülriz Sururi’nin “Tiyatrocu”adlı eserinde oynadı. Şahika Tekand’ın, Stüdyo Oyuncuları’nda üç yıl süreyle tiyatro kurslarına katıldı. Çeşitli sinema filmleri ve TV dizilerinde rol aldı.

Mustafa Erses’ten Türk Sanat Müziği dersleri aldı. 1985’de, iki yıl müzik çalışmaları yaptı. Devlet Tiyatrosunda Nazım Hikmet’in "Benerci Kendini Niçin Öldürdü?" adlı oyununda yönetmen Mehmet Ulusoy’un reji yardımcılığını üstlendi.

1984 senesinde, Maharishi Mahesh Yogi’nin Transandantal Meditasyon, daha sonra 1991′de Sidhi (Yogi Uçuşları) tekniklerini alarak uygulamaya başladı. Transandantal Meditasyon hareketinin tüm kurslarını (Veda Bilimi, Yaratıcı Zeka Bilimi, Nabız Okuma, Jyotish yani Hint- Vedik Astroloji I-II, Tam Veda Bilgisi, Mükemmel İnsan) tamamladı. Ayrıca Kiara Windrider’ın öğretisi İlahi Nur terapistidir. Usui Reiki I-II-III eğitimleri verdi.

1991′de Maharishi Jyotish ve daha sonra Dirah Academi’nin kurslarını tamamladı. 1999 da Batı Astrolojisi öğrenerek Hakan Kırkoğlu’ndan sertifika aldı. A.M.A Öner Döşer’in Medieval- Klasik Astroloji eğitimini tamamladı.

Amerikan Collage of Vedik Astrology’e bağlı olan Dirah Academy International’ın , Kendine Dayalı Vedik Astroloji ayrıca Batı Astrolojisi ve Kişisel Gelişim eğitimini vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.