Kürşat Ayvatoğlu

Kürşat Ayvatoğlu

1993 yılında Kastamonu’da doğdu. Kastamonu Köy Hizmetlerinden emekli Babası İrfan Ayvatoğlu’nun çocuğu. Annesi Kastamonu Ak Parti Kadın Kolları’nda kız kardeşi Gençlik Kollarında üye. İlk ve ortaokulu ailesinin bulunduğu mahallede okudu. Liseye Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi Metal bölümüne başladı, okulu bitiremeden terk etmek zorunda kaldı. 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Tahsin Babaş'ın seçim kampanyasında görev aldı. Tahsin Babaş’ın Belediye başkanı seçilmesinden sonra belediyeye işçi olarak girdi. 2017 yılında Kastamonu Belediyesi’nde sözleşmeli memur oldu. Bir süre Kastamonu Kültür ve Sosyal işler müdürü olarak çalıştı. 2018 yılında Kastamonu’da yapılan Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinliklerinde komite başkanı oldu ve 525 etkinliği organize etti.

2019 yılında Tahsin Babaş’ın Kastamonu Belediye seçimini kaybetmesi ile birlikte Belediyedeki görevinden istifa etti.

Ardından AKP Genel Merkezi’nde 1 yıla yakın süreyle büro elemanı olarak çalıştı. 28 Mart 2021 tarihinde lüks araç içinde uyuşturucu kullanırkenki görüntülerinin medyaya yansıtılması üzerine, bu görevden uzaklaştırıldı ve hakkında soruşturma açıldı. Ayvatoğlu, medyaya yansıyan görüntüleri için “Pudra şekeriydi.” dedi.

DW’de Nenşin Mengü'nün kendisiyle yaptığı bir mülakatta kendisini başarı hikâyesi yazmış biri olarak nitelendirerek en iyi hayatı yaşamak istediğini ifade ederek bütün devlet büyüklerinden özür diledi. Ak Partide çalıştığı dönemde aldığı maaşı hayır işlerinde kullandığını ifade etti.

Kaynak: https://www.facebook.com/dwturkce/videos/919881318765251