Kaan-Kapris

1992 Yılında Serhat YÜKSEL, Nezih DURMAZLAR, Özgür GÖKTEKİN, Serter ÇAYBAŞ ve Fahri ÇAYBAŞ tarafından "Antinomy" adı altında kuruldu. O yıllarda Progressive Rock tarzında çalışmalar yapıldı. 1996 yılında ilk kez haftalık programlara başlandı.

1996 yılında gruba Ilgın AÇIKGÖZ ve Günhan ERENGÖL dahil oldu. 1998 yılında da Mustafa SOYUKAN’ın gruba gelmesi ile grubun çekirdek kadrosu oluşturuldu.Grubun albümünde de görev alan Günhan ERENGÖL’ün askere gitmesi ile yerine daha öncede 2 yıl kadar grupla çalışmış olan Hüseyin KESKİN, yine albüm çalışmalarında görev alan gitarist Nezih DURMAZLAR’ın işlerinin yoğunluğu nedeni ile yerine Mustafa SOYUKAN gruba tekrar dahil oldular.

2005 yılının Temmuz ayında ilk albümü olan "Karagül" müzik marketlerde sizlerin beğenisine sunuldu. Devam eden günlerde grubun ilk klibi olan "Bir Daha" müzik kanallarında gösterilmeye başlandı.

Grup halen Ankara’da haftalık bar programlarına ve albüm tanıtım konserlerine devam etmektedir.

Vokal : Fahri(Kaan)
Gitar/Klavye : Ilgın
Gitar/B.Vokal : Mustafa
Bass : Serter
Davul : Hüseyin

1995 yılına kadar uzanan Derin6, ilk olarak 2000 yılında sahneye çıkarak bir başlangıç yaptı.Hayatını müzik yapmaya adamış olan 5 gençten oluşan grup şu andaki kadrosuna ulaşmadan önce bir çok müzisyenle çalıştı.1995 yılından önce bireysel olarak çeşitli gruplarda çalma fırsatı bulan grup üyeleri, Derin6 grubunun temelini atarak Ankara ve İstanbul