Deja Vu

Ankaralı Türk rock grubu. İlk albümlerinin adı ’Kendin Coş’tur.Kasım 2007 yılında "Aşk Nereye Kadar" adlı bir single yapıp internet sitelerinden yayınlamışlardır.

1999 yılının ekim ayında kurulan DEJA-VU, yerli ve yabancı bilinen şarkıları yorumlayarak işe başladı. Bir süre sonra beste çalışmalarına yoğunlaşan, seneler içerisinde birçok organizasyonda sahne alan ve birçok eleman değişikliği yaşayan DEJA-VU, verdiği konserlerin yanı sıra yayınladığı 4 adet demo ile ismini Ankara sınırları içerisinde bir hayli duyurdu.

Ankara sınırları kendisine dar gelmeye başlayan DEJA-VU, ismini tüm Türkiyeye duyurmak için harekete geçerek ‘Kendin Coş adlı şarkısıyla 9. Efes Dark ROXY Müzik Günleri’ne katıldı. Bu yarışmada birinci olarak adını geniş kitlelere duyurma yolunda ilk adımı atan DEJA-VU, yarışmanın getirdiği yüksek referans ile Ankara dışındaki şehirlerde de tanınmaya başlandı.

2005 yılına gelindiğinde grup, yıllar boyunca biriken bestelerini bir albümde toplamak için hazırlıklara başlayarak 8 şubat 2005te Oğuz Kaplangı prodüktörlüğünde albüm kayıtlarına girdi. Kendin Coş adını verdikleri ilk albümlerini 27 haziran 2005 tarihinde Elec-trip Records etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden başta ‘Kendin Coş olmak üzere 4 şarkıya video çekildi. Çıkış parçası ‘Kendin Coş, Dream TVde 4 hafta boyunca top 10 listesinde 1 numarada kaldıktan sonra MTV World Chart Expresse de girmeyi başardı. DEJA VU, 2007 yılına kadar medyanın yanı sıra sayısız organizasyonda ve festivalde boy gösterdi. v
Büyük ilgi gören "Kendin Coş" albümü sonrası, beklentilerin artmasıyla çalışmalarına devam eden DEJA VUda, emektar davulcuları Barış Bilgenin 2007nin temmuz ayında eğitimi nedeniyle gruptan ayrılması sonrasında Oktay Fıstık gruba dahil oldu ve çalışmalara hız verildi. 2008 yılında çıkacak 2. albümleri için kayıtlarını devam ettiren DEJA VU, bu albümde yer alacak ‘Aşk Nereye Kadar şarkısına, 2007 kasım ayında bir de video çekerek single olarak internet üzerinden yayınladı.

Grup Elemanları
Cenk Sönmez (vokal)
Barış Orhan (gitar)
Metecan Mete (bas gitar)
Doğan Yılmaz (bağlama, cura)
Oktay Fıstık (baterist)