Dağhan Külegeç

Dağhan Külegeç

Dağhan Külegeç (d. 18 Ekim 1978, İstanbul), Türk oyuncu.

Dağhan Külegeç 18 Ekim 1978 İstanbul doğumludur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. Sanatçı bir aileden geliyor. Ünlü tiyatrocu Altan Erbulak’ın torunu, annesi televizyoncu Ayşe Erbulak, babası ise kaligraf Rıza Külegeç.

İlk oyunculuk deneyimine Ali Taran’ın yönettiği McDonald’s reklamında rol alarak başladı. 2002 yılında Atv’de yayınlanan Gülse Birsel’in hazırlayıp sunduğu G.A.G. adlı programda, yine Atv’de yayınlanan A Takımı gibi programlarda yardımcı yönetmenlik, reji asistanlığı yaptı.

2003 yılında Kanal D’de yayınlanan Lise Defteri adlı dizide Serhat karakteri ile 27.bölüm yer aldı. Digitürk’te S’nek gençlik kanalında Over Game adlı programı hazırlayıp sundu. 2005 yılında yayınlanan Püf Noktası adlı programda kısa skeçlerde rol aldı. Aynı yıl Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Hırsız Polis adlı dizide canlandırdığı Jilet tiplemesi ile dikkatleri üzerine çekti.

2007-2009 yılları arasında Kavak Yelleri adlı dizide Efe karakteri ile 2 sezon yer aldı.Ayrıca bugüne kadar hiçbir sinema filminde rol almamıştır.