Bergen

1961 Ankara doğumlu Bergen, 17 yaşındayken yaşadığı mutsuz bir gönül ilşkisi yüzünden P.T.T deki işini bıraktı. Aynı yıl Ankara’’da ki Feyman gece klübünde şarkıcılığa başladı, bunun ardından Mersin, Adana ve İzmir’de ki bir çok gazino,bar ve pavyonlarda şarkıcılığa devam etti.

Adana’’da şarkı söylediği pavyona düzenlenen bir polis baskını sırasında Halis Serbest ile tanıştı ve evlendi. Kıskançlık nöbetleriyle ve şiddet uygulamalarıyla evliliklerini tahammül edilemez hale getiren eşi 1986 yılında İzmir de ki bir gece klübünde sahnede şarkı söylediği sırada Bergen’’in yüzüne kezzap attı. Tek gözünü ve yüzünün bir kısmını yitiren Bergen bu sefer ’’acıların kadını’’ lakabıyla oldukça tanınmış bir arabesk müzik şarkıcısı oldu.

Bir filmin baş rolünde oynayan (Acıların kadını-1986) ve 11 tane albüm dolduran Bergen uzun bir süre popülerliğini ve başarısını korudu.

Ancak eski eşi Halis Serbest yakasını hiç bir zaman bırakmadı ve 15 Ağustos 1989’’da bitip tükenmeyen tehditlerin ardından 28 yaşınadaki şarkıcıyı Kayseri’’de ki bir gece programından sonra arabasıyla kaçırıp Mersin’’e doğru götürürken Toros Dağlarında yol kenarındaki bir restoranda tabancasıyla vurarak öldürdü.

1994 yılında hayatı baş rollerini Bennu Gerede ve Kadir İnanır’’ın paylaştığı ’’Aşk ölümden soğuktur’’ adlı filme konu oldu.