Asfalt Dünya

Asfalt Dünya

Asıl olan yaptığımız müzik dediler. Önceliği şarkılarına vermek için hiçbir yerde konuşmadılar, görünmediler.

İlk albümünü sadece iki güzel klip ile tanıtan grup etkileyici sözleri ve kaliteli müziği ile kulaktan kulağa dolaşarak çok sağlam bir dinleyici topluluğuna sahip. Gecede albümdeki şarkıları seslendirecek olan grup Asfalt Dünya"lıları ve iyi müzik sevenleri bekliyor.

Asfalt Dünya"nın albümündeki şarkılar aslında, buz dağının görünen kısmı. Grup, 10 yıldan fazla sürenin birikimiyle karşımızda. Asfalt Dünyanın şarkılarının farkı vokal tarzı, müziği ve sözlerinin derinliğinde kendini gösteriyor.

Grubun adı Asfalt Dünya, albüme ismini veren "Ormanlar Kralı" adlı şarkıda tasvir ediliyor. Şehir ve ormanın yer değiştirdiğini düşünün: Asfaltların çimene, lambaların baykuşa, apartmanların ağaca dönüştüğünü. Şarkıda işte bu durum anlatılıyor. Peki durumda insan ne oluyor? Şarkıyı söyleyen, tam da bu soruya yanıt arıyor: "Ben Ormanlar Kralı mıyım?"

Asfalt Dünyanın geçmişi daha grup bu ismi almadan önce 2002 – 2003 yıllarında düzenlenen teatral Yol Hikayeleri konserlerine dayanmaktadır. Grup 2003 ortalarında şu andaki müzikal yapısına bürünmüş ve albüm çalışmalarına başlamıştı. Uzun bir kayıt ve prodüksiyon sürecinin sonunda Ormanlar Kralı albümü 2007 senesinin Haziran ayında Pasaj etiketiyle piyasaya çıktı. Grubun albümde yer alan besteleri 1994 – 2003 seneleri arasında yazıldı. Besteler ve onların icra biçimi grubun odak noktasını oluşturuyor. Bir şekilde de dinleyenleri ve şarkıları baş başa bırakıyor