Ahmet Yıldız (Psikolog)

Ahmet Yıldız (Psikolog)

Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitimi aldı. Bir dönem üniversitede “Eğitim Psikolojisi” ve “Erken Çocukluk Eğitimi” derslerine eğitmen olarak girdi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda okutulan ders kitaplarının öğrenci psikolojisine uygunluğu yönünde bir dönem danışmanlık yapmıştı.

Avrupa Birliğinin Erasmus+ programı kapsamında desteklediği projelerde eğitimci ve içerik geliştirici olarak görev aldı. UNICEF tarafından desteklenen “Çocuk Sosyal Finansal Eğitimi” konusunda eğitimler verdi.

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Aile Akademi” projesinde binlerce anne babaya seminerler verdi.

Çocukları sokağa yeniden çağırmayı hedefleyen ve sokakta nitelik zaman geçirmelerini amaçlayan “Sokakta Hayat Var” projesinin koordinatörlüğünü yaptı.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen eğitim ve başarı sitesi olan www.kisiselbasari.com’un kurucusudur. Öğrencinin okul başarısı ve hayat başarısına katkı sunmak amacıyla bireysel ve grupla danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ailelere yönelik eğitim, konferans ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

“Eğitimin ilk ve en önemli merkezi evdir.”  düşüncesinden yola çıkan Yıldız, eğitimin sadece okul içine sıkıştırılmaması gerektiğine inanmaktadır.

Her insan bir bulmacadır düşüncesinden yola çıkan yazar bu bulmacayı çözebilmek için araştırmalar yapmayı ve bu sonuçları insanlara kitap, seminer, konferans ve dijital araçlar yoluyla sunmayı kendisine amaç edinmiştir. Halen yüksek lisan eğitimine devam etmektedir.

Kaynak: https://www.ahmetyildiz.com/hakkinda/