Mustafa İnce

Mustafa İnce

1976 yılında Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Oğuzeli’nde tamamladı. Gaziantep M. Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesini okul birincisi olarak bitirdi. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde, yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesinde tamamladı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalından doktora derecesini aldı.

2019 yılında doçent unvanı alan Mustafa İnce, ulusal ve yerel gazetelerde haber müdürlüğü, muhabirlik, sayfa sekreterliği ve çeşitli şirketlerde orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı çeşitli birimlerde ve özel kuruluşlarda kurum içi eğitim ile iletişim ve halkla ilişkiler konularında eğitim seminerleri ve konferanslar verdi. Yurt dışında ve yurt içinde çok sayıda bilimsel etkinliğe katıldı. 2017 yılında İspanya Malaga Üniversitesi tarafından yılın genç araştırmacısı, 2018 yılında da Gazi Üniversitesi tarafından aynı ödüle layık görüldü.

Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda makalesi ve 3 kitabı yayınlandı. Halen Karabük Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.