Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hande Yener

Hande Yener


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Şarkıcılar Magazin-Eğlence

Hande Yener Yazıcıya Gönder

Şarkıcı Hande Yener 12 Ocak 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu.

1992 yılında Sezen Aksu'yla tanıştı. İki yıl Sezen Aksu'nun vokalistliğini ve asistanlığını yaptı.

2000 yılında ilk albümü 'Senden İbaret' ile Türkiye'de Disko Pop akımını başlattı. Ardından 2002 yılında 'Sen Yoluna Ben Yoluma' albümünü, 2004 yılında 'Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor' albümünü yayınladı. Dünyaca ünlü yönetmen Luca Tommassini ile bu albümde çalışmaya başladı.

2006 yılında pop müzik kariyerini riske atarak 'Apayrı' isimli albümü hayranlarına sundu. Bu albümle Elektronik Müzik'e hafif bir geçiş yaptı. Ardından 'Hande Maxi' adlı Maxi Single'ı çıkardı.

Hande Yener, 2007 yılında 'Nasıl Delirdim' adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albümde Elektronik Müzik'i başarılı bir şekilde uyguladı. 'Romeo' adlı parçası haftalarca listelerin zirvesinde yer aldı ve eleştirmenlerden tam not aldı. 2008 yılında çıkardığı “Hipnoz" albümünde özel ses efektleri kullanıldı ve Elektronik Müzikteki başarısına bir yenisini daha ekledi.

6 Nisan 2009 tarihinde 'Hayrola' adlı stüdyo albümünü müzik severlerle paylaşan sanatçı, albümdeki tüm sözleri kendi yazdı. Albümde Teoman ile düet yaptıkları parça "Arsız" yer aldı.

Hande Yener’in “Hande'ye Neler Oluyor?" adını taşıyan son albümü1 Nisan 2010 tarihinde piyasaya çıktı. Hande Yener, bu albümde Elektronik Müzik'ten uzaklaşarak, tekrar Pop'a dönüş yaptı.

Hande Yener fotoğrafları

Hande Yener resim 1 Hande Yener resim 2

Haberleri

 

Bu Sopa'dan kaçış yok! - 03.04.2010