Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Fethi Özdemir

Fethi Özdemir


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Fethi Özdemir Yazıcıya Gönder

Fethi Özdemir, 1956 yılında Burdur, Dirmil'de doğdu. 1976 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümü'nden mezun oldu.

1977 yılında Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'nde memur olarak göreve başladı. 1977 Aralık - 1979 Haziran tarihleri arasında Yedek Subay olarak askerlik yaptı. Jandarma Teğmeni iken terhis oldu ve Emekli Sandığı’na geri döndü. Denizli Maiyet Memuru (Kaymakam Adayı) olarak 1979 yılında İçişleri Bakanlığı'nda memuriyet hayatına başladı. Çanakkale/Çan ve Yenice Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı, Çankırı/Eldivan Kaymakam Vekilliği yaptı. 1982-1984 yıllarında Afyon İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü yaptıktan sonra, Çankırı Kaymakam Adayı olarak yeniden Mülki İdare Mesleğine döndü.

1985 yılında Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra, sırasıyla Balıkesir/Kepsut, Van/Muradiye Kaymakamlıları, Mardin Vali Yardımcılığı, Balıkesir/Marmara, Sakarya/Geyve, Antalya/Kumluca Kaymakamlıkları, Denizli, İzmir Vali Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Mardin Vali Yardımcısı iken İçişleri Bakanlığı’nca dil öğrenimi için, dokuz ay süre ile (1991-1992) İngiltere’ye gönderildi. İzmir Vali Yardımcısı iken, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı’nca 2007 yılı Mayıs ayında Ombudsmanlık Sistemini incelemek üzere İspanya’ya (Madrid) ve 2008 Yılı Nisan ayında da İçişleri Bakanlığı’nca dokuz gün süre ile Amerika’ya (New York-Washington DC) görevli olarak gönderildi. 24 Eylül 2008 tarihinden itibaren Zonguldak Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İngilizce bilen Fethi Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.