Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Gülşen

Gülşen


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Magazin-Eğlence Şarkıcılar

Gülşen Yazıcıya Gönder

Şarkıcı Gülşen Bayraktar 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. Şehremini Lisesi'ni bitirdikten sonra İTÜ Türk Müziği Bölümü'ne girdi.

İlk albümü “Be Adam"ı 1996 Mart'ında Raks Müzik'ten çıkararak iyi bir çıkış yakaladı. Bu albümden "Gel Çarem", "Be Adam", "Saz Mı Caz Mı?" ve "Son Sözüm" olmak üzere 4 tane video klip yayınlandı. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde bu albüm ile beraber sanatçı, "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı" dalında adaylık kazandı.

İkinci albümü “Erkeksen" ise 1998 Aralık ayında Prestij Müzik tarafından yayınlandı ve bu albümden de "Yiğidim", "Delisin" ve "Gözü Karalım" isimli parçalara video klip çekildi. Üçüncü albümü “Şimdi"yi de 2002 Ocak ayında yine Prestij Müzik etiketiyle yayınlayan sanatçı, yalnızca "İhanet" isimli parçaya video klip çekti.

5 Ekim 2004 tarihinde ise "Of... Of..."la aynı ismi taşıyan dördüncü stüdyo albümü Erol Köse Production etiketiyle piyasaya sürüldü. Şarkının sözü ve müziği Türk pop müziğinin önemli bestecilerinden Nazan Öncel'e ait olan şarkı sanatçıya Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın Sanatçı" dalında ödül getirdi.

21 Şubat 2006 tarihinde çıkardığı beşinci albümünün adı ise “Yurtta Aşk Cihanda Aşk" idi. Bu albüm de yine Erol Köse Production'dan çıktı. Albümün çıkış parçası olarak belirlenen ve bir Altan Çetin şarkısı olan "Ya Tutarsa" MTV listelerinde 3 numaraya kadar yükseldi ve bu albümle Gülşen, Müyap Müzik Ödülleri'nden ödül aldı. Ardından Rec By Saatchi'ye transfer oldu. Bu şirketten yayınladığı tek albüm “Ama Bir Farkla" ise 20 Ağustos 2007'de piyasaya sürüldü.

2008 yazı için yeni bir imaj ile dinleyicilerinin karşısına çıkan sanatçı, latin bir şarkı olan “Yapamazsan Yok"u önce dijital platformda yayınlandı ardından şarkı piyasaya sürüldü.

24 Aralık 2009 tarihinde ise 7. stüdyo albümü “Önsöz", Sony BMG tarafından piyasaya sürüldü. Sanatçı bu albümde aranjör Ozan Çolakoğlu ile çalıştı.

Gülşen fotoğrafları

Gülşen resim 1 Gülşen resim 2