Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hasan Ersan

Hasan Ersan


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Hasan Ersan Yazıcıya Gönder

Hasan Ersan, 1952 yılında Adana İli Ceyhan İlçesi'nde doğdu. Ortaokul ve lise tahsilini Ceyhan'da tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

64. dönem Kaymakamlık kursunu "üstün başarı" derecesi ile tamamladı. Mesudiye, Koçarlı, Çifteler, Hanak İlçelerinde kaymakamlık görevini yürüttü. Ağrı, Isparta, Bursa İllerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde çalıştı.

Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerinde iken Eğitim-Sağlık hizmetlerindeki başarıları nedeniyle İl Valilerinden çok sayıda Taktirname ile Afyon Çobanlar İlçesi'ndeki deprem afetinde başarılı çalışmaları nedeniyle İl Valisi'nden Taktirname, Belediye Meclis kararı ile de taktir ve şükran belgesi, Çifteler Kaymakamlığı'ndaki hizmetleri nedeniyle Belediye Meclisi kararı ile taktir ve şükran belgesi, Isparta İnsan Hakları İl Kurulu Başkanı olarak görevindeki çalışmaları nedeniyle Isparta Valiliği, Isparta Barosu, Isparta Belediyesi, Isparta tabipler odasınca ayrıca Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nca teşekkür ve şükran belgesi ile taltif edildi. Bursa'daki engelli vatandaşlara yönelik beş yıllık hizmetleri değerlendirerek Engelliler Birliği Meclisi kararınca Bursa'da 2008 yılının başarılı bürokratı seçildi. Halen Samsun Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Hasan Ersan, evli ve iki çocuk babasıdır.