Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hayrettin Çiftçi

Hayrettin Çiftçi


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Hayrettin Çiftçi Yazıcıya Gönder

Hayrettin Çiftçi, 1963 yılında Kahramanmaraş ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra 1983 yılında Yüksek Öğrenimine başladı. 1987 İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi.

Aynı yıl Polis Akademisi Özel sınıf sınavına katıldı ve kazandı. Bir yıllık eğitimden sonra 1988 yılında dönem birincisi olarak Komiser Yardımcısı unvanıyla mezun oldu ve İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne atandı. Burada bir yıl görev yaptı.

1989 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Emniyet Hizmetleri sınıfından ayrıldı. Üç yıllık Kaymakam adaylığı sürecinde, bir yıl İngiltere’de yabancı dil eğitimi, Manisa Valiliği emrinde staj ve Bolu Gölyaka ile Adana Karataş ilçelerinde yedi ay vekâlet görevi ifa etti.

77. dönem Kaymakamlık kursunu üçüncü olarak tamamladığı için Samsun Kavak ilçesine tercihle atandı. Daha sonra sırasıyla Pütürge Kaymakamı, Artvin Vali Yardımcısı, Pozantı Kaymakamı, Hatay Vali Yardımcısı, Marmara Kaymakamı, Çankırı vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008 yılı güz kararnamesinde kendi isteğiyle Osmaniye’ye vali yardımcısı olarak atandı.

İngilizce bilen Hayrettin Çiftçi, evli ve iki çocuk babasıdır.