Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9146
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Sultan Doğru

Sultan Doğru


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Kaymakamlar

Sultan Doğru Yazıcıya Gönder

Sultan Doğru, Malatya’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

Mülki İdare Mesleğine 1999 yılının sonunda Elazığ Kaymakam Adayı olarak başladı. Elazığ il Merkez stajının ardından Malatya’nın Battalgazi (Eskimalatya) ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını yaptı. Teftiş Stajını da tamamladıktan sonra çeşitli tarihlerde, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nin ve Polis Akademisi’nin düzenlemiş olduğu kurslara katıldı. Ankara’da bulunduğu süre içerisinde, Kaymakamlık Staj Programının bir parçası olarak Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, S.B.E. Yönetim Bilimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans Programına devam etti.

İngiltere’nin Sheffield kentinde Sheffield University Management School’a (Yönetim Okulu) devam etti ve altı aylık süreci başarı ile tamamlayarak sertifikasını aldı. Üç yıllık Kaymakamlık Stajı kapsamında yine çeşitli kurslara, seminer ve staj programlarına katıldı. Çankırı’nın Korgun ve Ordu’nun Gülyalı İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Kaymakamlık Kursunu da başarı ile tamamladıktan sonra Mayıs 2003’de Isparta’nın Atabey İlçesi’ne kur’a sonucu atandı. 1,5 yıllık görev süresinin bir yılında Isparta’nın Gönen İlçesine de vekaleten baktı. Ekim 2007’de Muş’un Korkut İlçesi’ne mahrumiyet hizmetini yapmak üzere atandı ve üç yıllık görev süresinin bir kısmında da Muş Vali Yardımcılığı görevini vekaleten yürüttü. 19 Ekim 2007 tarihinde Kozaklı İlçesi’nde Kaymakam olarak görevine başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir.