Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Aylin Kırcıduman

Aylin Kırcıduman


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Kaymakamlar

Aylin Kırcıduman Yazıcıya Gönder

Aylin Kırcıduman, 1970 yılında Bilecik'te doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Bilecik’te yaptı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. ODTÜ Sosyoloji Bölümü'ne devam etti.

1992 yılında Bilecik Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1994 yılında İngiltere'de sekiz ay süreyle staj yaptı. Bu sürede İngiltere ve Türkiye'de Sağlık Reformu konulu tez hazırladı. Manisa Selendi, Uşak-Eşme Kaymakam Vekilliği'nde bulundu. Daha sonra Kütahya-Dumlupınar Kaymakamlığı'na atandı. Çorum-Lâçin, Niğde-Çiftlik, Kars-Kağızman ve Edirne-İpsala İlçeleri'nde Kaymakamlık görevine devam etti.

2003 Türkiye Olimpiyat Komitesi "Fair-Play Toplumsal Davranış Büyük Ödülü" nü ve 2004 yılı Mülkiyeliler Birliği "Yılın İdarecisi Ödülü"nü (Vali Vefik Kitapçıgil Kamu Hizmeti Ödülü) aldı.

Ağustos 2009 Yılından beri Avanos Kaymakamlığı görevini yürüten Aylin Kırcıduman, evli ve iki çocuk annesidir. Almanca ve İngilizce bilen Kırcıduman, Türkiye’nin ilk üç Hanım Kaymakamından biridir.