Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8877
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Mustafa Kemal Keskin

Mustafa Kemal Keskin


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Mustafa Kemal Keskin Yazıcıya Gönder

Mustafa Kemal Keskin, 1952 yılında Sivas’ın Gemerek İlçesi Eğerce Kasabası'nda doğdu. Eğerce köy ilkokulu, Kayseri Nazmi Toker Ortaokulu ile Kayseri Lisesi’nde ilk ve orta öğrenimini başarıyla tamamladı. 1975 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İktisat ve Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1976 – 1979 yılları arasında Öğretmenler Bankası Müfettişliği yaptı.

1979 yılında maiyet memurluğu sınavını kazanarak, Kayseri Valiliği’nde kaymakamlık stajına başladı. Ardeşen ve Çamardı Kaymakam Vekillikleri görevinin ardından, 1981 yılında Kaymakamlık kursunu başarıyla bitirdi. Sırayla Sarıoğlan, Lalapaşa, Karayazı, Derik, Kırkağaç, Nizip, Aliağa, Mustafa Kemalpaşa ve Büyükçekmece kaymakamlık görevlerinde bulundu. Dört ay Ankara’da sekiz ay İngiltere’de olmak üzere toplam 12 ay İngilizce ve mesleki eğitim gördü.

2002 – 2007 yılları arasında İstanbul Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 5540 sayılı kanun ile değişik 1700 sayılı dahiliye memurları kanunu gereğince İçişleri Bakanlığı Müdürler Encümeni kararı ile birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseldi. 10 Ekim 2006 tarihinden 12 Mart 2007 tarihine kadar beş ay Üsküdar ve Kadıköy kaymakamlığı görevini birlikte yürüttü.

1997 yılında Aliağa kaymakamı iken, yılın başarılı idarecisi seçilerek, emekli Vali Hüseyin Öğütçen Başarı Ödülü’ne layık görüldü. 25 Kasım 2007 tarihinden beri Nevşehir Vali Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Mustafa Kemal Keskin, evli bir çocuk babasıdır.