Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Turhan Ayvaz

Turhan Ayvaz


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Turhan Ayvaz Yazıcıya Gönder

Turhan Ayvaz, 1960 yılında Denizli İli Baklan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çivril'de tamamladı. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi ve İdari Bölümü'nden mezun oldu.

1997 yılında Ankara Üniversitesi Avrupa Birliği Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde uzmanlık yaptı. 1985 yılında Çankırı'da Kaymakamlık adayı, 1987'de İzmir Bornova ve Torbalı ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.1988 yılında ise Çankırı Şabanözü Kaymakamlığı'na asaleten atandı. 1990 yılında Amerika'da İnceleme Araştırma ve Dil Eğitimini tamamladı. 1992 yılında Erzurum Tortum, 1994 yılında İzmir Kiraz Kaymakamlıkları görevinde bulundu.

1996-1999 yılları arasında İçişleri Bakanlığı'nda Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlıkları ve Hukuk Müşavirliği'nde bulundu. 2000 yılında Kocaeli Afet bölge Koordinatör Vali Yardımcılığı görevini yürüttü. Malatya ve Çanakkale Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Turhan Ayvaz 2003-2008 yılları arasında İstanbul Bahçelievler Kaymakamlığı görevini yürüttü. 2008 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakamlar Kararnamesiyle Bursa İli Yıldırım ilçesi Kaymakamlığı görevine atanan Turhan Ayvaz 21 Aralık 2008 tarihinde İçişleri Bakanlığı Valiler kararnamesi ile Kilis Valisi olarak atandı.

Sırasıyla Amerika'da İngilizce Dil Eğitimi, İçişleri Bakanlığı'ndan Bilgisayar Eğitim Başarı Belgesi, Çağdaş Personel Yönetimi Belgesi, Yönetimde Önderlik Belgesi aldı. İçişleri Bakanlığı'ndan Teşekkür Belgesi aldı, NATO Nüfusun Korunması Türkiye Uzmanlığı, Başbakanlık Afet Koordinasyon Başmüşavirliği'nde Uzman Müşavirlik, üst düzey Liderlik Başarı Belgesi, İnsan Hakları Eğitim Sertifikası, Avusturya'da Avrupa Ombudsmanlığı Eğitimi ile Başbakanlıktan Altın Madalya Beratı alan Ayvaz'ın daha birçok dalda teşekkür ve sertifikaları bulunmaktadır.

Turhan Ayvaz, evli ve iki çocuk babasıdır.