Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8835
Kullanıcı Girişi



Kategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Kutlu Aktaş

Kutlu Aktaş


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler

Kutlu Aktaş Yazıcıya Gönder

Kutlu Aktaş, 1941 yılında Adana’da doğdu. 1958 yılında Çankırı Lisesi Edebiyat Bölümü'nü bitirdi. 1962 yılında SBF'den mezuniyetine müteakip 30 Temmuz 1962 tarihinde atandığı Çankırı Maiyet Memurluğu'nda Yumurtalık, Küre Kaymakam Vekillikleri'nde görevlendirilip staj süresini doldurmuş, Kaymakamlık kursu ile TODAİE'nü bitirdikten sonra 27 Kasım 1964 tarihinde Darende Kaymakamlığı'na atandı.

30 Eylül 1965 tarihinde askerlik görevine başladı ve 30 Eylül 1967 tarihinde Topçu Yedek Teğmeni rütbesiyle terhis oldu. 30 Eylül 1967 tarihinde Yahyalı, 30 Nisan 1970 tarihinde Çüngüş, 31 Temmuz 1972 tarihinde Bozcaada Kaymakamlıkları'na atanan Aktaş, 3 Ağustos 1976 tarihinde Mülkiye Müfettişliği'ne, 20 Ağustos 1976 tarihinde 1. sınıf Mülkiye Müfettişliği'ne, 4 Şubat 1977 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği'ne, 28 Mart 1979 tarihinde de Mülkiye Müşavirliği'ne atandı. Daha sonra 26 Haziran 1981 tarihinde Ağrı Valiliği'ne, 22 Aralık 1986 tarihinde Malatya Valiliği'ne, 21 Nisan 1990 tarihinde İzmir Valiliği'ne atandı.

15 Temmuz 1997 gün ve 97/9579 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile İstanbul Valiliği'ne atandı ve 4 Ağustos 1998 tarihine kadar bu görevde kaldı.

Kutlu Aktaş, evli ve iki çocuk babasıdır.