Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9146
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Çağla Şikel

Çağla Şikel


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Oyuncular Magazin-Eğlence Mankenler

Çağla Şikel Yazıcıya Gönder

Oyuncu, sunucu ve manken Çağla Şikel Altuğ, 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul'da doğdu. Eğitim hayatına İstanbul'da 1985 - 1989 tarihleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu ile başladı ve eğitimini 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda bale eğitimi alarak sürdürdü. ArdındanMimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. 1997-1999 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Yüksek Lisans eğitimi aldı ve 1999 senesinde mezun oldu.

Konservatuar öğrenimi devam ederken, 1990-1999 yılları arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde sözleşmeli olarak bir çok çoçuk oyunu ve müzikalde yer aldı. Bu oyunlardan bazıları, “Arşın Mal Alan”, “Sihirbaz Oz”, “Yedisi birden”, “Külkedisi”, “Fındıkkıran Balesi”dir.

1996 yılında “Odessia” adlı sinema filminde yer aldı. 1997 yılında MISS TURKEY yarışmasında birinci oldu ve sonrasında MISS WORLD'97 güzellik yarışması ile Dünya dördüncüsü (EUROPE'S QUEEN OF BEAUTY) ödülünü aldı.

MISS WORLD ile yurt içi ve yurt dışında podyum-mankenlik alanında ilerlerken bir yandan da televizyonda program sunuculuğu ve dizilerde oyunculuk çalışmaları oldu. 1997 - 2003 tarihleri arasında Fransa, Amerika, Almanya, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır'da defilelerde bulundu.

2002 yılında mankenlik mesleğinin yanı sıra Müjdat Gezen'in yazıp yönettiği “Tri Peypirs Kabare”sinde oyuncu ve dansçı olarak yer aldı. 2004 - 2007 yılları arasında Show Tv'de yayınlanan “Cennet Mahallesi” dizisinde rol aldı. Aynı zamanda Atv'de “Dansa Var mısın” adlı yarışma programında da sunuculuk yaptı.

Çağla Şikel, müzisyen ve oyuncu Emre Altuğ ile evlidir.

Çağla Şikel fotoğrafları

Çağla Şikel resim 1 Çağla Şikel resim 2