Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Adem Keleş

Adem Keleş


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Adem Keleş Yazıcıya Gönder

Adem Keleş, 1975 yılında Nevşehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı yerde tamamladı 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde bir süre çalıştıktan sonra 2000 yılında İçişleri Bakanlığı Zonguldak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Sırasıyla, Zonguldak-Ereğli Kaymakam Refikliği, Kütahya-Çavdarhisar ve Denizli-Akköy Kaymakam Vekilliği yaptı.

Nottingham Üniversitesi'nde yurtdışı stajını tamamladı. Yurtdışında hazırladığı Kamu Alımları-Sosyal Politika Aracı ve İşsizliğin Azaltılması, İstihdam Alanları Yaratılması Güney Afrika Örneği başlıklı Yurtdışı Ödev Tezini Bakanlığa sunulmak üzere hazırladı.

2003 yılı Mart ayında Kaymakamlık kursunu tamamladı. “Afetlerde Kriz Yönetimi Mülki İdare Amirlerine Düşen Görev Yetki ve Sorumluluklar” konulu kaymakamlık tezini İçişleri Bakanlığı'na sundu.

Kaymakamlık Kursu sonrası, Kırşehir-Boztepe ve Kırşehir-Akçakent Kaymakamlıkları yaptı. 5 Ekim 2006 tarihinde İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Erzincan Vali Yardımcılığı'na atandı.

49. Dönem Milli Güvenlik Akademisi mezunu olan Vali Yardımcısı Adem Keleş Avukatlık ve Noterlik Belgeleri sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir, evlidir ve iki çocuk babasıdır.