Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9148
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Sibel Tursun

Sibel Tursun


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Sibel Tursun Yazıcıya Gönder

Sibel Tursun, 1980 yılında Ankara'da doğdu. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.

İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, 2003 yılının şubat ayında Eskişehir Kaymakam adayı olarak göreve başladı, bir süre Mülkiye Başmüfettişi Sayın Abdullah Recai Akalan’ın refakatinde çeşitli ilçelerde teftişlere katıldı. T.C. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği tarafından verilen 33. Dönem Kamu Diplomasisi Kursunu başarıyla bitirdi. Kamu politikası ve yönetimi konusunda Nottingham Üniversitesi Politika Merkezi'nde yüksek lisans eğitimi alan Sibel Tursun 2005 yılında “Avrupa Yerel Yönetimler Işığında Türk Yerel Yönetimlerinin Yeniden Yapılandırılması” “Reorganization of Turkish Local Governments with Respect to the European Charter of Local Self Government” adlı master tezini hazırladı.

Yurda dönüşünde “Kıyı Mevzuatı ve Bu Mevzuat Çerçevesinde Mahallin Mülki İdare Amirlerine Verilen Yetki ve Sorumluluklar” adlı kaymakamlık tezini hazırladı. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen 90. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla bitirerek Konya'nın Güneysınır İlçesi'ne kaymakam olarak atandı.

Ardından bir süre Çorum ili Boğazkale ve Mecitözü ilçelerinde görev yaptı. 28 Eylül 2007 tarihli kararname ile atandığı Malatya ili Doğanyol ilçesinde 6.sınıf ilçe hizmetini tamamlamasının ardından Bitlis Vali Yardımcılığı görevine atandı. Sibel Tursun iyi derecede İngilizce bilmektedir.