Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Osman Varol

Osman Varol


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Osman Varol Yazıcıya Gönder
1976 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü kazanarak yükseköğrenimine başladı. 1999 yılında buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslar arası İşletmecilik Yüksek lisans programına katıldı.

2000 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine ilk adımını attı. Kaymakam Adaylığı sırasında çeşitli staj ve eğitim programlarına katılmasının yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans programını ve ayrıca İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi alanında bir Yüksek lisans Programını tamamladı. Bu süre içersinde Manisa Köprübaşı İlçesi’nde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

2004 yılı Mart ayında 88. Dönem Kaymakamlık Kursu’nun ardından Rize İli Derepazarı İlçesi Kaymakamı olarak göreve başladı. 2005 yılı Ekim ayında Batman İli Hasankeyf ilçesi Kaymakamı olarak göreve başladı.

Osman Varol, halen Batman Vali Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.