Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Özge Özberk

Özge Özberk


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Oyuncular

Özge Özberk Yazıcıya Gönder

Oyuncu Özge Özberk, 13 Ağustos 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde bir süre okuduktan sonra 2000 ve 2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Şiir Tiyatrosu Kulübü'nde yönetmenlik yaptı.

"Bizim Ev", “Sır Dosyası" ve “Bizimkiler" gibi televizyon yapımlarında rol aldı. “Yıldız Tepe" adlı filmde başrol oynadı. Genç yaşında girdiği Beşiktaş Kültür Merkezi ekibi ile “Otogargara" müzikali ve “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?" gibi birçok oyunda rol aldı.

Cem Yılmaz'ın “G.O.R.A" filminde "Ceku", “Babam ve Oğlum" filminde "Birgül", Çağan Irmak'ın 1980'leri anlattığı “Çemberimde Gül Oya" dizisinde "Genç Yurdanur", “Kırık Kanatlar" adlı dizide "Nazlı", yönetmenliğini Biket İlhan ve senaristliğini Metin Belgin'in yaptığı Nâzım Hikmet'in hayatını anlatan “Mavi Gözlü Dev" adlı filminde Nazım'ın sevgilisi "Münevver" rollerini canlandırdı. “Geniş Zamanlar" dizisinde "Zehra" karakterini canlandırdı. Dizinin bitmesinin ardından Halide Edip Adıvar'ın aynı adlı romanı “Sinekli Bakkal" dizisinde "Rabia" karakterini canlandırdı. Son olarak yine Çağan Irmak'ın yapımcısı ve Irmak Çığ'ın yönetmeni olduğu “Yol Arkadaşım" adlı dizide "Ayla" karakterini canlandırdı.

Özge Özberk, 2007 yılının Temmuz ayında maden işletmecisi Hayim Sadioğlu ile evlendi.

Özge Özberk fotoğrafları

Özge Özberk resim 1 Özge Özberk resim 2