Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Aslan Yıldırım

Aslan Yıldırım


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Aslan Yıldırım Yazıcıya Gönder

Aslan Yıldırım, 1939 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi ve 1967 yılında mezun oldu.

1968 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık sınavına girerek maiyet memurluğu görevine başladı ve sırasıyla Ergani, Çermik ve Iğdır’da görev yaptıktan sonra Kaymakamlık kursunu tamamlayarak Saimbeyli’ye asaleten kaymakam olarak atandı. Daha sonra Ömerli, Hanak, Eynesil, Kalecik, Mut, Seydişehir ve Of Kaymakamlığı yaptı.

İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atanan Yıldırım, bir süre de Üsküdar Kaymakamlığı görevinde bulunduktan sonra Artvin Valiliği görevine atandı. Ardından Tunceli Valiliği görevinde bulunan Vali Aslan Yıldırım, daha sonra Merkez Valiliği'ne atandı.

Merkez Valiliği'nden Aksaray Valiliğe atanan Yıldırım, buradan Kahramanmaraş Valiliği görevini yürüttükten sonra 15 Nisan 1996 tarihinde Kahramanmaraş Valiliği'nden Merkez Valiliği'ne atandı. İstanbul’da merkez Valiliği görevinde iken 5 Kasım 1997 tarihinde Sivas Valiliği görevine atandı. Daha sonra Merkez Valiliği'ne atandı. Merkez Valiliği'nden Trabzon Valiliği'ne atandı.

Aslan Yıldırım dört çocuk babasıdır.