Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Levent Yüksel

Levent Yüksel


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Şarkıcılar

Levent Yüksel Yazıcıya Gönder

Levent Yüksel 21 Ekim 1964 tarihinde Antalya'da doğdu. Sezen Aksu'nun yetiştirdiği yorumculardandır. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlayan Levent Yüksel, Antalya Lisesi'nden mezun olduktan sonra şimdiki adı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olan Belediye Konservatuvarı'nın Kontrbas Bölümü'nü bitirdi.

Konservatuvar'da okurken birçok gece kulübünde bas çaldı ve birçok sanatçıya eşlik etti. Askerlikten sonra bir gece kulübü orkestrasında Fatih Erkoç ve 1990 yılı 1996 yılı arasında eşi olan Sertab Erener'le birlikte iki sene çalıştı.

Aykut Gürel aracılığıyla Sezen Aksu'yla tanıştı ve Aşkın Nur Yengi'nin ilk albümü olan “Sevgiliye"de bulunan “Bile Bile” şarkısına Harun Kolçak'la birlikte vokal yaptı.

1993 yılının Haziran ayında “Med Cezir" albümünü çıkardı. Bu albümle adını duyuran Yüksel, iki yıl sonra “İkinci Albümü" albümünü çıkardı. 1997 yılının Temmuz ayında çıkardığı “Bi Daha" single'ıyla o yılın en çok satan şarkıcısı oldu. 1998 yılının Nisan ayında “Adı Menekşe" adlı albümünü çıkardı. Bu albümden sonra üç yıl ara verdi ve 2000 yılının Ekim ayında “Aşkla" albümüyle geri döndü.

27 Mayıs 2004 tarihinde “Uslanmadım" albümünü çıkardı ve bu albümde Orhan Gencebay'ın şarkısı “Yarabbim”i okudu. 26 Mart 2006 tarihinde “Kadın Şarkıları" albümü büyük beğeni topladı.

Levent Yüksel fotoğrafları

Levent Yüksel resim 1 Levent Yüksel resim 2 Levent Yüksel resim 3