Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9146
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Gökhan Veli Kişioğlu

Gökhan Veli Kişioğlu


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Gökhan Veli Kişioğlu Yazıcıya Gönder

Gökhan Veli Kişioğlu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinin Değirmendere köyünde doğdu. İlk, orta, lise ve öğretmen okulunu takiben İstanbul Çapa Enstitüsü'nü bitirdi. Gökhan Veli Kişioğlu Mardin ve İzmir Kınık İlk Öğretmen Okulları'nda bir süre öğretmenlik ve yöneticilik görevlerini sürdürdü.

Bu sırada Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Türkiye Ortadoğu Amme İdaresini bitirip "Kamu Yönetimi Uzmanı" olduktan sonra avukatlık stajını da İzmir'de tamamladı. Vali Yardımcısı Kişioğlu, İçişleri Bakanlığı'nın açtığı kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı.

Kişioğlu sırasıyla, Hatay Altınözü Kaymakamlığı, Edirne Lalapaşa Kaymakamlığı, Zonguldak Çaycuma Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, Antalya Vali Yardımcılığı ve Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, İzmir Kemalpaşa Kaymakamlığı, Muğla Marmaris Kaymakamlığı, Gaziemir Kaymakamlığı ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, Eskişehir Vali Yardımcılığı, Gaziantep Vali Yardımcılığı görevlerini ifa etti.

Vali Yardımcısı G. Veli Kişioğlu, Altınözü Kaymakamlığı sırasında üç ay Almanya ve İsviçre'de, Antalya Vali Yardımcılığı sırasında da bir yıl İngiltere'de Yabancı Dili Geliştirme ve Mahalli İdarelerle ilgili çalışmalar yaptı. Kişioğlu, Japonya'da düzenlenen Uluslar arası Havacılık Konferansına ülkemizi temsilen katılarak bir ay süreyle incelemelerde bulundu.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı G. Veli Kişioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.