Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - James F. Jeffrey

James F. Jeffrey


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Büyükelçiler

James F. Jeffrey Yazıcıya Gönder

James F. Jeffrey lisans eğitimini Northeastern Üniversitesi’nde tamamladı, Boston Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi aldı.

Amerika’nın Türkiye Büyükelçisi James F. Jeffrey, 2008 yılı Haziran ayında Başkan George W. Bush tarafından Amerika’nın Türkiye Büyükelçiliği'ne aday gösterildi. Jeffrey’in adaylığı Ekim ayında ABD Senatosu tarafından onaylandı.

Büyükelçi Jeffrey, Türkiye’ye atanmadan önceDışişleri Bakanlığı Yakındoğu İlişkileri bürosunda kıdemli Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ardından Ulusal Güvenlik Konseyi’nde ABD Başkanı’nın yardımcısı ve Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı olarak çalıştı.

Ekim 2002-Mayıs 2004 tarihleri arasında Arnavutluk Büyükelçisi olarak görev yaptı. Mart 2005 ile Haziran 2005 tarihleri arasında Irak’taki ABD Büyükelçiliği'ni vekaleten yöneten Jeffrey, Haziran 2004’ten Mart 2005’e kadar olan dönemde ise Bağdat’ta Başmüsteşar olarak çalıştı. Büyükelçi Jeffrey, Ağustos 2005 ile Ağustos 2006 tarihleri arasında Dışişleri Bakanı'nın Kıdemli Irak Danışmanı olarak görev aldı.

Büyükelçi Jeffrey, Gudrun Jeffrey ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.