Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Özcan Deniz

Özcan Deniz


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Oyuncular Şarkıcılar

Özcan Deniz Yazıcıya Gönder

Şarkıcı, oyuncu ve besteci Özcan Deniz 19 Mayıs 1972 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk öğrenimi Aydın Halide Haltun İlkokulu’nda tamamladı.

1985 yılında, ilk orkestra çalışmasını yaparak müzik dünyasına girdi. Daha sonra, 1987 yılında, Mavi Deniz adında kendi orkestrasını kurdu. Aynı zamanda amatör bir tiyatro grubu ile oyunlar sergiledi.

Aydın’da düzenlenen Geleneksel Ses Festivali’nde birinci oldu. İlk albümü 1992 yılında “Yine Ağlattın Beni” ismiyle piyasaya verildi. Ancak asıl çıkışı 1994 yılında “Meleğim” adlı albümü ile gerçekleşti. Ardından sırasıyla “Beyaz Kelebeğim”, “Yalan mı?”, “Çoban Yıldızı”, “Aslan Gibi”, “Leyla”, “Ses ve Ayrılık”, “Hediye”, “Sevdazede” isimli albümlerini yaptı.

Özcan Deniz, Memduh Ün'ün çektiği “Ona Sevdiğimi Söyle” filmiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Ardından “Asmalı Konak”, “Kolay Para”, “O Şimdi Asker”, “Asmalı Konak-Hayat”, “Neredesin Firuze”, “Keloğlan Karaprens'e Karşı”, “Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı”, “Yalan Mı?”, “Aşkın Dağlarda Gezer”, “Haziran Gecesi”, “Kader”, “Aşk Yakar”, “Samanyolu” gibi film ve dizilerde rol aldı.

Özcan Deniz fotoğrafları

Özcan Deniz resim 1 Özcan Deniz resim 2

Haberleri

 

O ‘şahıs’ bana zarar verdi - 22.04.2010