Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8884
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Atilla Turgay

Atilla Turgay


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Yazarlar - Şairler

Atilla Turgay Yazıcıya Gönder
Kanada Toronto Üniversitesi'nde öğretim üyesi, aynı kentteki Scarborough Hastanesi'nin başhekimi, aynı hastanenin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Araştırma ve Eğitim Enstitüsü'nün kurucu başkanıdır. On yıl süreyle Ottawa Üniversitesi'nde Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı ve Ottawa Çocuk Hastanesi'nde Psikiyatri Bilim Dalı başkanlığı yapmıştır. Michigan eyaletinin En İyi Psikiyatrik Hizmet, Dünya Çocuk Psikoterapi Örgütü'nün Yaşam Boyu En İyi Hizmet ve Scarborough Hastanesi'nin En İyi Araştırma ve Hizmet ödüllerini almış olan Prof. Turgay'ın, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğuyla birlikte görülen hastalıklar konusundaki çalışması, Amerikan Çocuk ve Gençlik Psikiyatri Derneği'nin en iyi araştırmalarından biri olarak seçilmiştir.

Prof. Turgay'ın, İngilizce ve Türkçe yüzlerce yayını vardır. Prof. Dr. Sunar Birsöz'le birlikte Psikiyatride İlaç Tedavisi kitabını yayınlamıştır. Çocuk ruh sağlığı alanındaki hastalıkların tanısına yararlı ölçütler geliştirmiş, bunların Türkçe'ye uyarlamaları yayınlanmıştır. 26 yıldır Kuzey Amerika'da yaşamasına rağmen, Türkiye'deki bilimsel toplantılarda, TV ve radyolarda çok sayıda etkinlikleri bulunmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Sabri Ercan ve Prof. Dr. Atilla Turgay, tanıştıkları 1995'ten itibaren yurtiçi ve yurtdışı toplantılarda bir araya gelerek çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Atilla Turgay kitapları