Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Yusuf Özkan Özburun

Yusuf Özkan Özburun


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Yazarlar - Şairler

Yusuf Özkan Özburun Yazıcıya Gönder
Doğumu: 1972, Nevşehir

İlkokulu Nevşehir'de ortaokul ve liseyi Ankara'da tamamladı. İÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi (1993). Yüksek lisans programına aynı fakültede devam etti. Felsefe öğretmenliği, editörlük, genel yayın yönetmenliği, sunuculuk, psikolojik danışmanlık gibi birçok iş yaptı. Halen bir eğitim kurumunda yöneticidir. İlk şiirlerini lise yıllarında yayımlamaya başladı. Şiir ve yazıları Dergâh, Kırklar, Yansıma, Kelime gibi dergilerde yer aldı.

Eserleri

Şiir: Toprak Kabın Türküsü (1993), Münzevi Sözler (1994), Kıvılcımlar Kitabı (1997), Son Ağaç (2002), Hatırla Beni Hayat (2003)

'Sen kulluğunu şiir çarşısında arayan edepli şair arkadaş ve duygularını şiire ayarlamış okuyucu! Birkaç sözüm daha var. O ‘hakikat kahramanı'nın diliyle konuşuyorum, şaşırma. Nefsimle birlikte derim ki: O şiir çarşısında, Hayyam gibi bedbin ve sulanmış itikadlıların çürük mallarına rağbet etme. Mevlânâ gibi, mananın ince ayar insanlarının hakikatli ve sağlam mallarına nazar et. Hem bu zamanda mana ne hakikat, sefil kelime ve söz oyunlarının kalp parasına satılır olmuş. İnsanlar kelime-perest, kavram-perest, sûret-perest, üslûp-perest, kafiye-perest olmuşlar. Gel buna da dikkat et.' (Yûsuf Özkan Özburun, Toprak Kabın Türküsü)

Yusuf Özkan Özburun kitapları