Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8883
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Önder Şenyapılı

Önder Şenyapılı


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Yazarlar - Şairler

Önder Şenyapılı Yazıcıya Gönder
Önder Şenyapılı, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden ve Pennsylvania Üniversitesi Bölgesel Bilimler Bölümünden Yüksek Lisans diplomaları aldı. Bir süre bürokrat, daha sonra profesyonel gazeteci olarak çalıştı.

Çeşitli konularda çok sayıda makalesi, köşe yazıları, araştırmaları, incelemeleri ve dizi yazıları, çeşitli günlük, haftalık ve aylık yayın organında yayımlanmıştır. Şehircilik, iletişim, sanat ve sinema üstüne kitapları vardır. Çeşitli TV ve radyo programları da yapmıştır.

TRT Bilim ve Sanat Ödülleri Deneme dalında başarı ödülü, Yunus Nadi Yarışması birincilik ödülü, iki kez Karacan Yarışması birincilik ödülü, Milliyet Sanat Dergisi Deneme Yarışması üçüncülük ödülünü almıştır.

Halen ODTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Tasarımı Bölümünde 'Görsel Sanatlar ve İletişim', 'Sinema ve Tasarım', 'Medya ve Tasarım' dersleri vermektedir.

Yayımlanmış kitapları şunlardır: "TV'nin Türk Toplumuna Etkileri", "Kentlileşen Köylüler", "Toplum ve Iletişim", "Kentleşemeyen Ülke/Kentlileşen Köylüler", "Benim Sanatçılarım", "Yalçın Gökçebağ", "Ankaralama", "Serap Demirağ", "Resim Satınalımında Ölçütler", "Görsel Sanatlar ve Iletişim", 'Her Sözcüğün Bir Öyküsü Var', 'Sinema ve Tasarım', 'Benim Sanatçılarım 2', '2000 Yılında Halkbank Koleksiyonu', 'Karikatür ve İletişim'.

Evlidir. Bir kızı vardır.

Önder Şenyapılı kitapları