Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8883
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Osman Metin Öztürk

Osman Metin Öztürk


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Yazarlar - Şairler

Osman Metin Öztürk Yazıcıya Gönder
1956 Elazığ doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin Siyset ve İdare Bölümü'nden mezun oldu.

Üniversitede Milli Savunma Bakanlığı adına askeri öğrenci olarak öğrenim gördü. Mezuniyetinden sonra Kara Harp Okulu'nda Kamu Yönetimi öğretim üyeliğine atandı. Daha sonra Genelkurmay Başkanlığı'na Uluslararası Hukuk İşleri Müşavir Yardımcısı/Uluslararası Hukuk İşleri Subayı olarak atandı. 1984-1995 yılları arasında da burada görev yaptıktan sonra, 1995 yılı Haziran ayında kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekliye ayrıldı.

1981 yılında AİTİA. İdari Bilimler Enstitüsü'nde Yüksek Lisans çalışmalarını, 1988 Şubat'ında Ankara Üniversitesi (SBF) Sosyal Bilimler Enstitüsü'ndeki doktora çalışmalarını tamamladı. 1995 yılında da aynı üniversiteden 'Kamu Yönetimi' doçenti ünvan ve derecelerini kazandı.

Halen Kırkkale Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi olan Öztürk'ün yayınlanmış iki kitabı, çeşitli dergilerde ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve yazı dizisi bulunmaktadır.

Osman Metin Öztürk kitapları