Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8883
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Nevval Sevindi

Nevval Sevindi


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Yazarlar - Şairler

Nevval Sevindi Yazıcıya Gönder
İzmir'de doğdu. Ankara Üniversitesi Antropoloji Bölümü'nden mezun oldu. Klasik Arkeoloji ve Antik Yunan alanında master yaptı. 1987 yılında Dünya Bankası'nın Çukurova Bölgesi Gelişim Projesi'nde görev aldı. Serbest yazılarına bu yıllarda başladı. 1990 yılında Cumhuriyet Gazetesi Yunus Nadi Uzun Metrajlı Sinema Senaryosu Ödülü aldı. Yeniyüzyıl Gazetesi'nin çıkışından itibaren kadın-erkek ilişkileri, kadın hakları, sosyal ve kültürel politikalar üzerine yazılar yazmaya başladı.

Yeniyüzyıl Gazetesi için Fettullah Gülen ile New York'ta seri röportajlar yaptı. Bu röportajlarını kitap olarak da yayınladı.

Samanyolu TV'de demokrasi kültürü, kadın hakları gibi alanlarda programlar yaptı. Zaman Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı.

1998 yılında kanserle mücadelesinden başarıyla çıktı. Kanser ve kanser hasta hakları üzerine çalıştı. Kanser hasta dernekleri kurulmasına öncülük ederek, bu çalışmasıyla Sağlık Bakanlığı'ndan ödül aldı.

Aralarında "Aşk Kapıyı Her Zaman Çalar", "Kent ve Kültür", "Ne Kadar İlgi O Kadar Sevgi" ve "Daha Fazla Özgürlük" adlı kitapların da olduğu yayınlanmış kitapları bulunuyor.

Nevval Sevindi fotoğrafları

Nevval Sevindi resim 1 Nevval Sevindi resim 2 Nevval Sevindi resim 3

Nevval Sevindi kitapları