Toplam yaşam öyküsü sayısı: 8835
Kullanıcı Girişi



Kategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hüseyin Karamüstantikoğlu

Hüseyin Karamüstantikoğlu


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Hukukçular

Hüseyin Karamüstantikoğlu Yazıcıya Gönder
1919 yılında Çiçekdağı'nda doğdu. 1942 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirdi. Kırşe­hir'de başlayan hâkimlik stajının ardından Mihalıççık ve Söğüt Hâkimliği; Eskişehir Cumhuriyet Savcı Yardımcılı­ğı görevlerini yürüttü. 1949-1952 tarihleri arasında Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Ceza Hâkimliği, Adliye Müfettişliği görevlerini yaptı. 30 Kasım 1959 tarihinde Yargıtay 3. Hukuk Dairesinde ra­portörlüğe başladı. 3 Ekim 1963 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçildi. 11 Şubat 1970 tarihine kadar Yargıtay Genel Sekreterliği yaptı. 20 Ocak 1977 tarihinde kadar, Yüksek Seçim Kurulu Üyeliği görevini sürdürdü. 18 Eylül 1978 tarihinde Anayasa Mahkemesi Asıl Üyeliğine se­çildi. 1 Aralık 1984 tarihinde emekli ol­du.