Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Hüseyin Ekinci

Hüseyin Ekinci


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Hukukçular

Hüseyin Ekinci Yazıcıya Gönder
  1969 yılında Bartın'da doğan Ekinci, ilk, orta ve lise öğrenimini Bartın'da tamamlamış ve 1992 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Avukatlık ve hakimlik stajlarının ardından mesleğe Osmaneli Hâkimi olarak atanmış, sırasıyla Sarıkaya ve Gümüşhane Cumhuriyet savcılıkları görevlerinde bulunmuştur. 2003 yılında atandığı Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği görevini yürütürken 20.02.2007 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörlüğüne atanmıştır.
Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında, hazırladığı "Cezaî Şart Türleri ve Hükümleri" konulu tezin kabulüyle tamamlamış, halen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim dalında doktora öğrenimini sürdürmektedir. 2006 yılı içinde, 8 ay süreyle İngilizce dil eğitimi için İngiltere'nin Nottingham şehrinde New College Nottihgham'a (ncn) devam etmiştir.
Doktrin ve Uygulamada Cezaî Şart isimli bir kitabı ve çeşitli hukuk dergilerinde yayımlanmış makaleleri bulunan Ekinci, evli ve bir kız babası olup İngilizce bilmektedir.