Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Bo Derek

Bo Derek


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Oyuncular

Bo Derek Yazıcıya Gönder
Bo Derek (d. 20 Kasım 1956, Long Beach, Kaliforniya, ABD), gerçek adı Mary Cathleen Collins olan oyuncu, model ve film yapımcısı. Boyu: 1.62 metre.

Derek, İrlanda, Alman, Hollanda ve Galler kökenleri olan bir melezdir. Babası Phil Collins, Hobie Cat isimli şirkette yönetici, annesi Norma Collins ise kuafördü. Bir erkek iki kız kardeşe sahiptir. Derek 1974'te Harbor City'deki Narbonne Lisesi'nden mezun olmuştur. Modelliğe başlayan Derek, Hollywood'da 30 yıllık tecrübeli bir yönetmen olan John Derek ile tanışır. Bo, 16 yaşında iken John Derek Linda Evans'tan boşanır ve Bo ile Almanya'ya giderler. 18 yaşında iken ABD'ye tekrar dönerler ve evlenirler.

John Derek'in vefatından sonra Paul McCartney, Kiefer Sutherland, medya zengini Ted Turner ve John Corbett ile romantik ilişkiler yaşar.

Derek Santa Ynez Valley, California'da orijinal bir çiftlikte kız kardeşinin ailesi ile yaşamaktadır. Özellikle ata binmeyi sevmekte ve İber atları ile ilgilenmektedir. Ailesinde babası, üvey babası ve eski kocası asker kökenli idi. Bu nedenle sık sık eski askerlerin hastanelerini ziyaret eder. F1 meraklısıdır.