Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9145
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Tual

Tual


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Tual Yazıcıya Gönder
Grup Tual, 1995 yılında Göksel Öncan (davul), İskender Türsen (bas), Sezi Çeşitli (vokal), Ertuğrul Perşembe (gitar) ve Mahmut Perşembe (gitar) tarafından kurulan Türk Rock müzik grubudur.

Grup Elemanları
İskender Türsen (Vokal)
Can Yurteri (Davul)
Nihat Üney (Gitar)
Şadi Arda Kaynak (Gitar)
Mert Tosun (Klavye)
Ertuğrul Perşembe (Bas)


1995 yılında kurulan grup; 1998 Mart ayında kendi isimleri ile aynı adlı "Tual" albümünü, 2001 Eylül ayında "Pencere" albümünü, 5 Mayıs 2005 tarihinde "Tual-2005" albümünü, 23 Mayıs 2008 tarihinde ise "Yalınayak" adlı son albümlerini çıkarmışlardır.

Tual, Hepsi Boş, Pencere, Karanfiller, Acının öyküsü, Alyans, Selvinaz, Ayrılık, Tiryakinim, Deliriyorum, Ulan, Avare , Kasım gibi pek çok popüler şarkıya imza atmıştır.

2007 yılı başında Tual'den ayrılan İskender Türsen, Tual grubunun ilk elemanlarından davulcu Göksel Öncan ve Gitarist Ertuğrul Perşembe ile bir araya geldi. Gruba Klavyeci Mustafa Aykurt, bas gitarist Özgür Murat Aratan ve aynı zamanda grubun son çıkaracağı albümün prodüktörlüğünü de üstlenen gitarist Şadi Arda Kaynak'ın da katılımıyla "Grup Tual" adıyla yollarına devam etme kararı aldılar. Grup son albümünü resmi web sitesi olan http://www.gruptual.com dan üye olanların ücretsiz olarak şarkıları download edebileceği şekilde dinleyicilerin beğenisine sunmuştur.