Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9139
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - The Veronicas

The Veronicas


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

The Veronicas Yazıcıya Gönder
The Veronicas Lisa Marie Ve Jessica Louise Origliasso kardeşlerden oluşan aslen isveçli olan grup üyeleri Avusturalya 'lı bir pop rock grubu olarak anılıyorlar . doğum tarihi.1984 doğum yeri Avustralya),The Veronicas, ismini çizgi roman kitabı Veronica 'dan esinlenerek koymuşutur. Genç yaşta ajansların dikkatini çeken ikili, bu dönemde Lisa & Jessica adı altında üç tane albüm yayınladı.Ayrıca okudukları okulda Oliver! adlı müzikalde rol alan kardeşler, 2001 yılında Cybergirls adlı televizyon dizisiyle ekrana çıktılar.

Jessica 'nın 18 yaşında gitar ile tanışmasıyla ilk bestelerini bu dönemde yazan The Veronicas, hazırladığı parça Baby It's Over ile çevrelerindeki radyolarda yer almayı başardı. 2003 yılında Bell Hughes Music Group 'un başkanı Hayden Bell ile tanışan ikili, Bell 'in desteğiyle Excalibur Productions 'la anlaşmaya vardı.

Amerika 'da Warner/Sire America ile anlaşan The Veronicas, 2005 yılının sonlarına doğru The Secret Life Of... adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. Albümün prodüksiyonunda Billy Steinberg, Max Martin, Toby Gab, Don Gilmore ve Chantal Kreviazuk gibi isimlerle çalışan grup, albümüyle Avusturalya listelerinde 2 numaraya yerleşti.

Albümden 4ever, Everything I'm Not, When It All Falls Apart ve Leave Me Alone adlı parçalar single olarak yayınlanırken, 4ever single'ı Avusturalya listelerinde 2 numara oldu. Grup, Avusturalya AWIA Ödülleri'ne 3 dalda aday gösterildi ve bu ödüllerden 'En İyi Pop Çıkışı' ödülünü kazandı.

2006 senesinde 'The Secret Life Of...' albümünü Amerika'da yayınlayan The Veronicas, albümle birlikte bir de DVD piyasaya sürdü. Aynı yıl The Veronicas, Mtv.com Live adlı EP'yi yalnızca internet üzerinden satışa sunan grup, bu EP'nin içerisine 'Stay' adlı yeni bir parça ekledi. Yılın sonunda Exposed... The Secret Life Of The Veronicas adlı albümle sevenlerine DVD 'de ulaştıran ikili, albümün içerisine canlı performanslardan kayıtları koymuştur.

2007 yılında internet üzerinden We're Not Gonna Take It adlı parçayı yayınlayan The Veronicas, aynı yıl Hook Me Up adında bir albüm yayınladı. Albüme adını veren parçayı ilk single olarak yayımlayan grup, bu single'la listelerde 1 numaraya yerleşti.