Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Nefret

Nefret


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Nefret Yazıcıya Gönder
Nefret, 1998'de Ceza ve Dr. Fuchs tarafından kurulan ünlü rap grubudur.

İlk olarak 1999 yılındaki toplama bir albüm olan "Yeraltı Operasyonunda" yer aldılar. Daha sonra ilk albümleri olan "Meclis-i Ala İstanbul"'u çıkardılar. Bu albümden çıkan "İstanbul" parçasına klip çektler. Bu albümleriyle Türkiye'nin en çok satan rap grubu oldular. İkinci albümleri "Anahtar"la da bu başarılarını devam ettirdiler. "Anahtar" parçasında rapçi Sirhot'la düet yaptılar. Bu sırada Avrupa'nın çeşitli yerlerinde pek çok konser verdiler.

Dr.Fuchs'un askere gitmesi sebebiyle albüm çalışmalarına bir süre ara verdiler. Bu arada Ceza da kendi albümüyle meşgul oldu. Önce "Medcezir" ve sonra da "Rapstar" albümleriyle çok büyük bir başarı yaşadı. Dr.Fuchs ise adındaki dr.ekini atarak Fuchs oldu. Fuchs askerden döndüğünde grubu ayırmaya karar verdiler. Fuchs da Sagopa Kajmer'in prodüktörlüğünde ilk albümü "Huzur n darem"'i çıkardı.
Grup 2009'un başında tekrar bir araya gelme kararı almıştır. Ceza ve Fuchs " Nefret Geri Geliyor " adında bir parça yapıp, bu parçada yapacaklarını anlatmışlardır. 2009'un yazında " NEFRET3" adında bir yeni Nefret albümü çıkardı.