Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9147
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Good Charlotte

Good Charlotte


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Good Charlotte Yazıcıya Gönder
90'lı yılların ortalarında dört genç tarafından kurulan punkrock müzik grubu.
Joel Reuben Madden 16 yaşında şarkı söylemeye başlar. Buna ikiz kardeşi Benjamin Levi Madden hiç müzik dersi almamasına rağmen gitar ile eşlik etmeye başlar.

Okulda William Martin ve Paul Thomas paul ile tanışırlar ve okul saatlerinden sonra müzik yapmaya ve böylece bir grup kurmaya karar verirler.

Kendilerini yeterince iyi bulmadıkları için kimseden şarkı almazlar ve her şeyi kendileri yaparlar. Grubun ismi benjamin in bir çocuk kitabından hatırladığı isim olur. İş olmuşken herkes kendinede birer lakap takar. böylece benjamin => kid vicious, joel => sickboy, paul => st. paul ve william => lil billy olur. İlk sahne alışları ise kendi evlerinde bodrum katta 20 kişi önünde olur.

Kaliteli cihaz alacak kadar paraları ve müzik piyasasında tanıdıkları olmamasına rağmen bir demo kayd ederler, bir biyografi ve birkaç resim ile bir dergide gördükleri bütün plak şirketlerine bu demoyu gönderirler.

Beklendiği gibi hiç bir yerden cevap gelmez ve üyeler okullarını bitirmekle mesgul olurlar. Mezun olduktan sonra önce şanslarını bir çok kişiye şöhret kapısını açmış olan club 924 te denerler. Daha sonra büyük bir azimle yeni taşındıkları annapoliste her akşam sahne almaya başlarlar ve can't go on isimli parçaları bir toplama cd'ye alınır. Cu cd 1999 yılında My Own Worst Enemy isimli şarkıya tüm dünyada kendinden söz ettiren lit'in menejeri ne ulaşır ve sonuç olarak lit'in konserlerinde support act teklifinde bulunulur good charlotte'a. Her ne kadar bu dörtlü kulaklarına inanamasalarda ortada küçük bir sorun vardı ki, good charlotte kendi taşıma ücretini kendi ödemek zorundaydı, fakir ailelerden geldikleri içinse bu imkânsızdı. En son kendi ısrarı üzere benji ile joel annelerinin minibüsünü alıp onu günde 10 kilometre uzaklıktaki işine yürüyerek gitmeye mahkum edip hayallerini gerçekleştirirler.

Blink 182 ile bir kaç sefer sahne aldıktan sonra lit'in new york konserinde ön programında bütün büyük plak şirketlerinin huzurunda sahneye çıkarlar ve daha o gün sözleşme imzalarlar. Bundan yalnızca beş ay sonra isimsiz ilk albümleri piyasaya çıkar ve büyük ilgi görür. 2002 de çıkardıkları the young and the hopeless isimli albümleri ise avrupayı feth etme niyetiyle piyasaya sürülür. ve 2003 başlarında avrupada da good charlotte "lifestyle of the rich and famous" isimli parçayla kendini kabul ettirir.