Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9146
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Faith No More

Faith No More


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Faith No More Yazıcıya Gönder
1981'de, Bay Area California müzisyenleri Mike Bordin, Billy Gould, Mike Morris, and Wade Worthington Faith No Man" ismi altında bir araya geldiler. Bir yıl sonra Worthington'dan boşalan yere klavyeci Roddy Bottum'un gelmesi ve Mike Morris'in şutlanmasıyla grup kendisini "Faith No More" ismiyle tanıtmaya başladı. İçlerinde Courtney Love'ın da bulunduğu bir dizi şarkıcıyla çalıştıktan sonra grupta vokalistlik en son 1983'te Chuck Mosely'nin oldu. Aynı yıl, Jim Martin gitarist Mark Bowen'ın yerine geldi. Dört şarkılık bir demo kaydettiler, daha sonra bu demo onların ilk albümüne dönüştü.

Çok geçmeden Faith No More Slash Records ile anlaştı, 1987'de ise ikinci albümleri, "Introduce Yourself" çıktı. Turneleri sayesinde Avrupa basınının büyük ilgisini gördüler. Ancak turne bittiğinde grup üyeleri çok içmesi ve sınırlı yetenekleri ve geçimsizliği nedeniyle Mosely'yi kovma kararı aldılar.

January of 1989'da Faith No More'a dahil edilen Mike Patton iki hafta içinde grubun sonraki albümü "The Real Thing"te kullanması üzere şarkılar besteledi.

Albüm eleştirmenlerce çok beğenildi. Çok beğenilen bu albüm sonrasında Metallica ile turneye çıkarak büyük katılımlı konserler verdiler. Yine de Amerika'ya Faith No More'u asıl tanıtan 1990'da 45'lik olarak yayınladıkları "Epic" parçası oldu. Klibi üzerine de çok konuşulan bu parçayı "Falling To Pieces" izledi. Metallica ve Guns N Roses elemanları röportajlarında en sevdikleri gruplar arasında Faith No More'u mutlaka saydılar, bu da topluluk için çok büyük bir reklâm oldu. En İyi Heavy Metal/Hard Rock dalında Grammy alan Faith No More, yıl sonunda "The Real Thing" ile Amerika'da platine de uzandı.

Başarılarının verdiği heyecanla grup üyeleri 1991'de "Live At Brixton" adıyla bir konser albümü çıkardılar. Daha önce hiç çalmadıkları iki yeni parça da içeren bu albümü "You Fat Bastards" izledi. Artık o küçük San Francisco değillerdi, kendilerine özgü müzikleri ve Patton'un eğlenceli kişiliği onları bir anda şöhrete ve başarıya kavuşturdu.

Dördüncü albümleri Angel Dustta Patton ve diğer üyeler daha cesur davrandılar. Kendilerini ortaya koymaktan çekinmiyorlardı. Bu arada Martin müziklerinin kaydığı yönden memnun olmamaya, çoğunlukla da önceden planlanan buluşmalara, konserlere uğramamaya başladı. Onun yokluğunu doldurmak Gould'a kalıyordu. "Angel Dust"a "Jizzlober" parçası dışında Martin'in hiç bir katkısı yoktu. 1992 Yazında, albüm piyasaya sunulduktan sonra ilk 45'liği Midlife Crisis radyoda ve MTV'de sık sık çalmaya başladı. Bunu "Easy" ve "A Small Victory izledi.

Faith No More konserlere de devam ediyordu. Metallica ve Guns N Roses ile birlikte verilen konserlerden kazanılan deneyim ve izleyicilerden alınan olumlu tepki ile Avrupa'da ve Amerika'da kendi turnelerini düzenlediler.

Altın Plak kazandıkları "Angel Dust" albümünün turnesinin sonunda topluluk üyeleri Martin'in onları yavaşlattığı konusunda hemfikirdiler. 1993 Kasım'da Martin gruptan atıldı.

1995'teki;King For A Day, Fool For A Lifetime;albümünde Faith No More'a katılan Mr. Bungle gitaristi Trey Spruance, albüm tamamlanır tamamlanmaz gruptan ayrldı. Topluluk Spruance'ın uzun bir turneye çıkmak istemediği için ayrıldığını söylerken, Trey turneler için hazır olduğunu ancak grup elemanlarının kendisini uygun bulmadıklarını iddia etti. Onun yerine Duh'ta çalan Dean Menta geldi.