Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9148
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Destiny’s Child

Destiny’s Child


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Müzisyenler

Destiny’s Child Yazıcıya Gönder
Destiny's Child, bir ABD'li R&B müzik üçlüsüdür. 2005 Dünya Müzik Ödülleri ödül töreninde, "En iyi RnB" ve "Bütün zamanların en çok satan kız grubu" ödüllerini almış olan grup. Grubun üyeleri Beyoncé Knowles, Kelly Rowland ve Michelle Williams şeklindedir.

Destiny's Child, 1990 yılında Texas'da kuruldu. İlk olarak Girls's Tyme adıyla kurulan grup, 1995 yılında Elektra Records ve daha sonra anlaşmazlıklar yüzünden 1997 yılında Columbia Records'la anlaşma yapan Destiny's Child, kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri Destiny's Child'ı 17 Şubat 1998'de çıkardı. İlk single 'No, No, No' albümde iki farklı versiyonla bulunuyordur; 'No, No, No Part 1' ve 'No, No, No Part 2'. Wyclef Jean düeti olan 'No, No, No Part 2' kısa sürede R&B listelerinde 1 numaraya yükselirken, Billboard Hot 100 listesinde de üçüncü sırada yerini aldı. 3 milyondan fazla satan albüm platin plağın da sahibi oldu.

Bir buçuk yıl aradan sonra, 27 Temmuz 1999'da ikinci albüm "The Writings On The Wall"u çıkardılar. "Bills, Bills, Bills", "Bug A Boo", "Say My Name" ve "Jumpin' Jumpin'" gibi hitleri barındıran albüm, 1999 – 2000 yıllarında dünya çapında 13 milyon satarak "En İyi R&B Albümü" ödülünün de sahibi oldu. Bu dönemlerde grup içinde sorunlar yaşayan, ama asla ayrılmayı düşünmeyen Destiny's Child'ın, 'Say My Name' klibiyle hayranlarını şaşırttı. Bunun sebebi ise, klipte LeToya Luckett ve grubun kurucu üyelerinden LaTavia Roberson'ın yerine Michelle Williams ve Farrah Franklin'in oynamasıydı. Daha sonra Farrah Franklin'in de kişisel sebepler yüzünden gruptan ayrılmasıyla 3'lü olarak yoluna devam den Destiny's Child, 'Charlie'nin Melekleri' filmi için 'Independent Women Part I' adlı şarkıyı yaptı. 'Say My Name'le Grammy'nin de sahibi oldular.

1 Mayıs 2001'de çıkan üçüncü stüdyo albüm 'Survivor', 4.5 milyona yakın satarak platin plağın sahibi oldu. "Independent Women Part 1", "Survivor" ve "Bootylicious" albümden çıkan ilk 3 single olurken, albüm de o sene ABD'de en çok satılan yedinci albüm oldu. 2001 yılının sonunda "8 Days Of Christmas" adlı tatil havasındaki albümleri ve hemen ardından da, "This Is The Remix" adlı toplama remix albümü çıktı.

Bir yandan solo çalışmalara da başlayan üyeler, 3 yıl aradan sonra "Destiny Fulfilled" adlı dördüncü stüdyo albümlerini sevenleriyle buluşturdu. Şarkı yapımı ve kaydı 3 haftada biten albüm büyük beğeni topladı. McDonald's sponsorluğunda çıktıkları "Destiny Fulfilled ...and Lovin' It" turnesi kapsamında 16 ülke, 75'i aşkın şehirde konser verdiler ve 2005 yılında son albümleri "#1s"ı çıkardılar.

Her programa çıkışlarında 'Dağıldınız mı?' sorusundan sıkılmış olan Beyonce, MTV'ye şu açıklamayı yapmıştır: "Evet bu bizim son albümümüzdü, ama kesinlikle son gösterimiz değil. Birbirimizi çok seviyoruz ve hala çok iyi arkadaşız. Beraber şarkı söylemeye hep devam edeceğiz ama bu kesinlikle son gösterimiz değil."